Menu

Blog o sprzęcie RTV i AGD

Luźny blog o sprzęcie RTV, AGD i komputerach.

O pralce, którą fachowiec kazał mi wyrzucić i dokąd to wszystko zmierza

ozint

Witam Was ponownie po bardzo długiej przerwie. Była ona spowodowana zwykłym brakiem czasu – wiem, ostatnim razem obiecałem, że będę pisał częściej i też narzekałem na brak czasu. Chociaż pisanie takich wynurzeń na blogu to jedno z moich hobby, więc obiecuję poprawę. Będę pisał częściej, zwłaszcza że trochę Was tutaj zagląda – mam dodatkową motywacje.

Przeskok cywilizacyjny w XX wieku

ozint

Żyjemy w naprawdę ciekawych czasach. Oczywiście nie będzie to kolejny artykuł na temat rzekomo zbliżającego się końca świata, a luźne rozważania o skoku technologicznym, jaki miał miejsce w ciągu ostatnich 150 lat. Sprzęt, którym się otaczamy na co dzień (RTV,AGD, komputery) powstał w ciągu ostatniego wieku. Jak to wszystko się ma do długiej historii Homo sapiens?

Krótka historia lodówek

ozint

Żyjemy w czasach bardzo dynamicznego rozwoju technologii użytkowych. Większość z nich już na tyle dobrze zadomowiła się w naszych domach, że nawet nie uzmysławiamy sobie ich niezwykłości oraz przydatności. Do tego grona można zaliczyć bez wątpienia całą gamę sprzętu AGD, a wśród nich na szczególne traktowanie zasługują lodówki (chłodziarki). Poniżej chciałbym przybliżyć Ci krótką historię owych urządzeń

Moje przygody z zakupem laptopa

ozint

Witajcie ponownie! Od ostatniego wpisu minęło chyba z dwa lata. Wiecie, studia, pierwsza praca i jakoś nie było czasu. Jednak teraz mam trochę więcej swobody, więc myślę, że w najbliższym czasie popełnię kilka wpisów, tym bardziej, że czasami tutaj zaglądacie i to mnie dodatkowo motywuje. W pierwszym poście chciałbym pochwalić się moim nowym laptopem oraz przybliżyć moją drogę do jego zakupu, a była ona stosunkowo ciekawa.

Pierwsze pralki na świecie, czyli jak to się zaczęło

ozint

Dbanie o swoją odzież jest tak stare, jak stare jest z niej korzystanie. Obecnie trudno wyobrazić sobie, aby można było troszczyć się o swoje ubrania w inny sposób jak z wykorzystaniem pralki. Urządzenia te są współcześnie jednymi z podstawowych sprzętów AGD, które goszczą w naszych domach. Jak jednak to wszystko się zaczęło? Kiedy pralka na dobre zagościła w naszych domach? Jak wyglądały pierwsze urządzenia tego typu? O tym oraz o innych ciekawostkach dowiesz się poniżej.

Serwisy zakupowe na świecie

ozint

Trudno nie zauważyć, że znaczna część transakcji kupna – sprzedaży przenosi się do Internetu. Jeszcze kilka lat temu na zakupy internetowe decydowali się nieliczni. Trudno się było temu dziwić, bo zawsze do nowych rozwiązań ludzie podchodzą sceptycznie. Na szczęście od tego czasu bardzo wiele się zmieniło i 2013 roku już około 40% Polaków kupowało przez Internet.

Po pierwsze konsumpcjonizm

ozint

Czasy w których żyjemy są bez wątpienia erą wszechobecnego konsumpcjonizmu. Od najmłodszych lat jesteśmy bombardowani informacjami, które mają za zadanie wykreować w nas, i to od najmłodszych lat, chęć posiadania jak największej ilości dóbr oraz usług. Jednak, czy aby na pewno jest to nam potrzebne?

Krótko o nawigacji GPS i jego tle historiczynym

ozint

Wiek XX przyniósł ze sobą kolosalne zmiany w naszej mentalności, co miało ścisły związek z rozwojem technologicznym. To o czym nasi przodkowie bali się nawet myśleć, dla nas jest codziennością. W tym wpisie chciałbym pokrótce zawrzeć najważniejsze informacje na temat GPS.

© Blog o sprzęcie RTV i AGD
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci